O szkole  odsłon: 58640
O SZKOLE

Polska Szkoła w Dublinie SEN powstała w lutym 2010 roku pod egidą Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauczycieli jako wspólna spontaniczna inicjatywa rodziców i nauczycieli mieszkających na co dzień w stolicy Irlandii Dublinie.

Zajęcia organizowane są w soboty i stanowią uzupełnienie edukacji irlandzkiej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnictwo w zajęciach (w oderwaniu od uczęszczania do irlandzkiej szkoły podstawowej) nie stanowi wypełnienia obowiązku szkolnego, które obowiązuje każde dziecko przebywające w Irlandii.

Polska Szkoła SEN realizuje autorski program nauczania oparty na Podstawie Programowej dla polskich uczniów uczących się za granicą, wysoko oceniany przez ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia lekcyjne w Polskiej Szkole SEN:

Przedszkole: godz. 9:00 do 16:00, klasy 0 – VI i Gimnazjum: godz. 9:00 do 14:30

Przedmioty nauczane w Polskiej Szkole SEN

Klasy 0 - III: nauczanie zintegrowane w tym język polski, matematyka, przyroda
Klasy IV – VI i Gimnazjum: : język polski, matematyka, historia, geografia
Fakultety (nieobowiązkowe): 14:30 do 16:00: Przedmioty Wyrównawcze, Muzyka, Teatr, Taniec, Malarstwo i Sztuka, Gazeta, Klub Sportowy, Basen, Piłka Nożna, Pracownia Nauk Ścisłych, Harcerstwo

Język angielski dla rodziców 9.00 - 14.30

Zapisy do Szkoły prowadzone są codziennie od 8.00 do 22.00 przez cały rok pod numerem telefonu 0879525462 lub na adres mailowy (przez całą dobę): tomasz.bastkowski@szkolasen.com

Miejsce

Jesteśmy w pięknym parku należącym do Katolickiego Instytutu Dla Ludzi Głuchych w scenerii starych drzew, w sąsiedztwie dwóch basenów, hali sportowej i trzech zielonych boisk do piłki nożnej z naturalną trawą. Szkoła mieściła się w 2010 roku w zabytkowym budynku. Wszyscy mówili o niej Hogwart! Obecnie korzystamy z trzech nowoczesnych budynków na tym samym pięknym terenie, który poddany został gruntownej przebudowie. Od września 2012 roku jest to najbardziej nowoczesne i najpiękniejsze centrum sportowo - edukacyjne w Dublinie, z nowym basenem, halą sportową i kompleksem boisk ze sztuczną nawierzchnią. Raj dla dzieci, młodzieży i dorosłych w samym centrum Dublina.

Przedszkole Biedroneczki, Krasnoludki, Słoneczka, Kaczuszki.
Klasy 0 i Klasy I
Muslim School