Parada Św. Patryka  20 marzec 2018 (12:43)
Parada Św. Patryka

Niska temperatura, przelotne opady śniegu i deszczu, momentami porywisty wiatr. To nie zapowiedź meteorologiczna na najbliższy dzień, a skrót pogody, jaką mieliśmy dzisiaj podczas Parady Św. Patryka, największego święta narodowego Irlandii. Pomimo tej niesprzyjającej aury, nasi uczniowie pod wodzą Joanny Drążewskiej, dzielnie przez ponad 3 godziny przemierzali tanecznym krokiem ulice Dublina podziwiani przez tysiące ludzi.

Tegoroczny temat Parady to: DOM. Szczególnie dla nas, emigrantów, to pojęcie jest niezwykle istotne.
Nasi uczniowie, będąc częścią grupy CITY FUSION, przebrani byli za Psy i Koty, domowe zwierzęta, które nieodłącznie z tegorocznym tematem Parady się kojarzą.

Swoim miauczeniem i szczekaniem podbili serca zgromadzonej wielotysięcznej publiczności. To siódmy raz, kiedy nasza Szkoła uczestniczy w tym najbardziej kolorowym i na wskroś irlandzkim święcie. I nie ostatni.
Wielkie brawa dla tych dzielnych paradowiczów!