100 uczniów na 100-lecie Niepodległości Polski  06 maj 2018 (00:36)
100 uczniów na 100-lecie Niepodległości Polski

Emocje, start, wygrana! Tak krótko można podsumować udział naszych uczniów w dzisiejszym PolskaEire RUN na 1 km, który odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu PolskaEire 2018 w Phoenix Parku organizowanego po raz trzeci przez Ambasadę Polską w Dublinie.

Piękna pogoda towarzyszyła nam od samego początku, słońce przygrzewało, polskie flagi powiewały, a z głośników dobywał się głos spikera opowiadający o przyjaźni polsko-irlandzkiej oraz o naszych bohaterach narodowych. Start zaplanowano na 9:30. W biegu wzięło udział 100 uczniów i nauczycieli Polskiej Szkoły SEN. Byliśmy bezkonkurencyjni! Całe podium nasze! Kolejno: Eryk Głowacki III miejsce, Stanisław Bastkowski II miejsce i bezkonkurencyjny Paweł Krakowiak I miejsce, tak właśnie wyglądała pierwsza trójka.

Nagrodą dla zwycięzców były pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Sponsorzy ufundowali drobne gadżety, wodę i banany. Brawo chłopaki, brawo my za tak cudowną ekipę, doping, bieg, wytrwałość.

22.12.2018