Zapraszamy do wspólnego świętowania Wielkanocy  08 kwiecień 2019 (20:52)
Zapraszamy do wspólnego świętowania Wielkanocy

Już w najbliższą sobotę świętujemy Wielkanoc! Czekamy na naszych uczniów, rodziców oraz gości 13 kwietnia o godz. 14.30 na sali gimnastycznej (wjazd od Navan Road). Będziemy jedli, pili i świętowali Zmartwychwstanie Pańskie przy suto zastawionym stole.
Będzie to ponownie największa w dziejach Wielkanoc Polska w całej Irlandii!

W tym roku mamy też akcję charytatywną (jałmużnę wielkopostną) na rzecz budowy Polskiego Hospicjum dla Dzieci w Wilnie, prowadzonego przez polskie siostry zakonne. Bardzo prosimy o datki w najbliższą sobotę lub wyposażenie dzieci w kilka euro. Przedstawiciele hospicjum będą naszymi gośćmi podczas szkolnej Wielkanocy, będą również kwestować w polskich parafiach w Dublinie i okolicach dzień później, czyli w Niedzielę Palmową.

Przygotowania i realizacja do naszej uroczystości trwają już od wielu tygodni, a pełną parą ruszą w najbliższą sobotę. Uczniowie klas starszych podejmą próby kulinarne (pieczenie mazurków i gotowanie żuru) w trakcie kolejnego cyklu warsztatów poświęconych polskim świętom i tradycjom.
Prosimy wszystkie mamy i tatusiów, którzy chcieliby włączyć się w w gotowanie w szkole irlandzkiej w sobotę 13 kwietnia 2019 od rana o kontakt z wychowawcami klas, sekretariatem lub dyrekcją.
Na dzień 13 kwietnia 2019 prosimy także o zrobienie i przyniesienie ciast i wypieków.

Żur wielkanocny, białą kiełbaskę, jajka pisanki (wykonane tradycyjną metodą) i najlepsze na świecie mazurki, zrobimy w szkole z uczniami, przy wsparciu mam i tatusiów oczywiście! Nie zabraknie też wody do picia oraz tradycyjnej kawy i herbaty.
Nasi uczniowie poza dekoracjami i potrawami, przygotowują również okolicznościowy program artystyczny. Bardzo liczymy na Państwa obecność.
Przyprowadźcie rodzinę i przyjaciół. Bądźmy tego dnia razem.
ZAPRASZAMY!