Pisze o nas TVP Polonia  30 marzec 2020 (21:22)
Pisze o nas TVP Polonia

Pisze o nas TVP Polonia, od której dostaliśmy 6+! Koniecznie przeczytajcie artykuł, w którym pojawia się krótki reportaż filmowy o naszej szkole.

Jeśli zastanawiali się Państwo jak wygląda nauka online w polskich szkołach spieszymy Was poinformować, że w Polskiej Szkole SEN w Dublinie ma się świetnie! Na co dzień nasi uczniowie mieszkają w Irlandii, ale ich Ojczyzną jest Polska i aby utrzymać więź z krajem rodziców chodzą do naszej szkoły.

Należałoby w obecnej sytuacji powiedzieć chodzili, gdyż od 12 marca w całej Irlandii szkoły są zamknięte, w tym nasza. Jako placówka edukacyjna z misją nie mogliśmy pozwolić na to, by nasi uczniowie stracili kontakt z językiem polskim, lekcjami, nauczycielami, ale przede wszystkim swoimi rówieśnikami, którzy nierzadko są ich jedynymi polskimi przyjaciółmi. Działamy dalej! Online!

Nie było łatwo przygotować w tydzień bazę pod możliwość nauczania online. Nie chcieliśmy zasypywać naszych uczniów materiałem do samodzielnego przerobienia. Chcieliśmy ich widzieć, mieć z nimi interakcję! I udało się, korzystając ze zdobyczy XX wieku, Internetu, w sobotę 21 marca przy udziale ponad 40 nauczycieli i blisko 80% uczniów /co daje w sumie ok. 500 osób/ spotkaliśmy się w wirtualnej Szkole SEN.
Lekcje były w pełni interaktywne, gdzie uczniowie widzieli siebie nawzajem i swoich nauczycieli. Mogli zadawać pytania, odpowiadać. Widzieli świetnie przygotowane prezentacje, filmy, zagadki, ćwiczenia. Były nawet przerwy ruchowe, zaprezentowane w postaci krótkich filmów nagranych wcześniej przez nauczycieli i trenerów. Udało nam się opracować uniwersalny system dla nauczania przez Internet uwzględniającego wyzwania w postaci; więcej niż jedno dziecko w domu, braki sprzętowe czy archiwizowanie lekcji dla uczniów niemogących wziąć udział w zajęciach online.

link do filmu:

link do artykułu: