Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
List do rodziców  24 luty 2011 (12:21)
List do rodziców

List do rodziców


Pożegnanie Hogwartu...
1. W związku z planem zagospodarowania terenów Katolickiego Instytutu Dla Ludzi Głuchoniemych, stary budynek który w ciągu ostatniego roku był siedzibą naszej szkoły idzie do rozbiórki. Zgodnie z umową z dyrektorami placówki nasza szkoła przeprowadza się do siedziby drugiej szkoły irlandzkiej, która jest nowa, ciepła i bardzo komfortowa. Są to te budynki na terenie posesji szkolnej, które w styczniu i w lutym były intensywnie remontowane i dobudowywane. czytaj więcej

Niesamowita sobota w szkole SEN.  04 luty 2011 (07:55)
Niesamowita sobota w szkole SEN.

Niesamowita sobota w szkole SEN.


Wizyta Konsula RP i Bal Przebierańców, Mam talent i jeszcze te testy!Sprawy nabrały tempa, gdy okazało się, że w jednym dniu, w sobotę 29 stycznia 2011 czekają nas prawdziwie niezwykłe wydarzenia. Pierwsza historyczna wizyta zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Pani Konsul Rzeczypospolitej Polskiej Ewy Sadowskiej. Bal Przebierańców dla przedszkola, zerówek i klas 1-3. Konkurs talentów i na dodatek jeszcze te wszechobecne testy! W starszych klasach jak się zaczęły w zeszłym miesiącu tak nie mogą się skończyć. Ratuj się kto może?! Nic z tych rzeczy. Nasi uczniowie uczą się pilnie i są doskonale przygotowani na trud i znój semestralnych egzaminów.
czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rekord pobity!  19 styczeń 2011 (13:05)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rekord pobity!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rekord pobity!


590 E. Wiosenny rekord ze zbiórki na powodzian pobity!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w naszej polskiej szkole i polskiej księgarni SEN po raz pierwszy w historii. Co nie znaczy, że nie angażowalismy się wczesniej w akcje charytatywne. W czerwcu ubiegłego roku na słynnym festynie rodzinnym zbieralismy pieniądze dla swieżo "podtopionych" dzieci głuchych z Wrocławia. Uzbieralismy wtedy 500 euro, co po przewalutowaniu dało 2000 złotych. Podziękowanie od dyrekcji osrodka z Wrocławia, wraz z cudną pracą plastyczną, wykonaną przez naszych głuchoniemych "podopiecznych" dumnie wisi przy drzwiach sekretariatu w Hogwarcie. Dla Orkiestry ugralismy więcej bo aż 590 euro!
czytaj więcej

Nowa organizacja zajęć od najbliższej soboty, 15 stycznia.  12 styczeń 2011 (09:01)
Nowa organizacja zajęć od najbliższej soboty, 15 stycznia.

Nowa organizacja zajęć od najbliższej soboty, 15 stycznia.


Nowa organizacja zajęć.


W związku z kłopotami z ogrzewaniem spowodowanym dotkliwą zimą i awarią pieca w budynku klas młodszych, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu od najbliższej soboty 15 stycznia obowiązuje nowa organizacja zajęć.
czytaj więcej

Szkoła i Księgarnia SEN grają razem z WOŚP w Dublinie!  05 styczeń 2011 (13:45)
Szkoła i Księgarnia SEN grają razem z WOŚP w Dublinie!

Szkoła i Księgarnia SEN grają razem z WOŚP w Dublinie!


Szkoła i Księgarnia SEN grają razem z WOŚP w Dublinie!W imieniu WOŚP Dublin chcielibysmy zaprosić na 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Jest to już 5 Finał w Dublinie i jak w latach ubiegłych przygotowalismy duuużo muzyki i mnóstwo atrakcji. W naszej szkole startujemy już w najbliższą sobotę 8 stycznia. Kochani Rodzice i Drodzy Uczniowie zaopatrzmy się w symboliczne parę euro i wesprzyjmy potrzebujące dzieci. Wolontariusze będą zbierać datki przed lekcjami i po lekcjach. W sekretariacie dostępne będą losy. Można też specjalnie dla Orkiestry upiec ciasto do kawiarenki i podarować ubrania i różne przedmioty na pchli targ.
czytaj więcej

Mikołajki i życzenia!  22 grudzień 2010 (16:50)
Mikołajki i życzenia!

Mikołajki i życzenia!Mikołajki
i życzenia!W ostatnią sobotę 18 grudnia w naszej szkole obchodzilismy Mikołajki. Był opłatek, słodkosci, gorąca czekolada, kolędnicy i wspólne spiewanie kolęd. Wszystkie dzieci pięknie i głosno spiewały, a najlepiej to chłopcy z 6 klasy czym sprawili nam niekłamane radosć i wesele. Wszak Boże Narodzenie to czas cudów i magii. Proszę przyjmijcie Kochani specjalne życzenia od szkoły SEN.
czytaj więcej


Strony: 1 ... 70 71 72 73 74
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze video szkoły SEN

.